Logo Wolters Kluwer

Vydavateľstvo právnickej a ekonomickej literatúry

Vytvorené: Kategória: Aktuality

Bezplatné školenie pre advokátov: Čo v praxi znamená zmena podmienok osobného bankrotu?

Experti, ktorí sa podieľali na návrhu novely zákona o konkurze vám vysvetlia ako zmeny ovplyvnia advokátov, sociálnych pracovníkov a ich klientov.


Minulý mesiac vstúpila do platnosti novela zákona o konkurze a reštrukturalizácii, ktorá výrazne mení proces oddĺženia. Zmeny sú zásadné pre advokátov ako aj sociálnych pracovníkov, ktorí pracujú so sociálne slabšími skupinami. Nadácia Pontis pripravila krátke školenie, na ktorom sa dozviete nielen o samotných zmenách a čo v praxi znamenajú, ale budete mať možnosť zoznámiť sa s advokátmi z programu Advokáti Pro Bono a tiež expertmi na problematiku bezdomovectva.

Časť určená pre advokátov začína o 10:00, zatiaľ čo sociálnym pracovníkom sa budú speakri venovať už od 9:00. Zvyšok školenia je zacielený predovšetkým pre advokátov, vítaní sú však aj sociálni pracovníci. Na budúci týždeň sa skupina stretne s Centrom právnej pomoci, aby prediskutovala možnosti CPP vzhľadom na ich súčasné kapacity a ujasnila si, čo zmena znamená v praxi pre klientov, soc. pracovníkov a samozrejme advokátov. Výsledky tohto stretnutia budeme tiež komunikovať na pripravovanom školení.

Školenie sa uskutoční v piatok 28. apríla v priestoroch o.z. Proti prúdu, vydavateľa časopisu Nota Bene. Viac informácií a krátky prihlasovací formulár môžete nájsť TU. Čomu všetkému sa venujú členovia programu Advokáti Pro Bono sa dozviete TU.

Príprava novely bola výsledkom niekoľkoročnej snahy skupiny v téme bezdomovectva, v ktorej najaktívnejšími členmi boli Silvia Belovičová z advokátskej kancelárie Squire Patton Boggs, Martin Provazník z kancelárie bnt attorneys-at-law a Ivan Lorenc z o.z. Proti prúdu, vydavateľa časopisu Nota Bene. Spolupráca vyhrala tento rok čestné uznanie na oceneniach Via Bona Slovakia a tento tím bude viesť náš tréning.