Reprodukčné zdravie ženy v centre záujmu

Predaj ukončený
Zobraziť dostupnosť na predajniach

Ceny sú vrátane DPH


Vydavateľ

Typ publikácie
monografia

Dátum vydania
4/2014

Väzba
mäkká

Počet strán
432

Typ produktu
Tlačená kniha

ISBN
978-80-8168-035-9

Vydavateľstvo Wolters Kluwer vám predstavuje zborník z medzinárodnej vedeckej konferencie, ktorá sa konala 10. - 11. apríla 2014 v Košiciach, s názvom „ Reprodukčné zdravie ženy v centre záujmu - právne, bioetické, medicínske a psychosociálne aspekty starostlivosti o ženské zdravie“.

Reprodukčné zdravie ženy je zdanlivo témou obmedzenou na úzky okruh odborníkov – gynekológov a pôrodníkov. Táto problematika a otázky s ňou súvisiace sa však dotýkajú každého z nás; nielen žien, ale aj ich partnerov, manželov, ba dokonca celej spoločnosti. Stav reprodukčného zdravia, poskytovanej zdravotnej starostlivosti a celková politika štátu v tejto oblasti má totiž dopad aj na demografický vývoj spoločnosti.

Reprodukčné zdravie ženy obsahuje celé spektrum prístupov, ktoré majú rovnaký menovateľ - snahu zabezpečiť realizáciu základných potrieb človeka a jeho najintímnejších túžob. Dnes je nielen západná civilizácia vystavená zvyšujúcim sa problémom v oblasti prirodzenej reprodukcie, zmenám v životnom štýle žien a párov, novým technologickým možnostiam. Tieto témy sú stále väčšou výzvou pre medicínu, bioetiku, filozofiu, teológiu, psychológiu aj právo.

V publikácii sú v jednotlivých sekciách zastúpené právo, medicínske odbory, psychológia, etika aj farmácia. Svojimi názormi prispeli aj zahraniční hostia a takto umožnili slovenskému čitateľovi nahliadnuť do ich domácich diskusií.

Napíšte nám

Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Pre bližšie informácie o spracovaní osobných údajov pozrite stránku Informáciami o spracovaní osobných údajov.

* Všetky položky formulára sú povinné. Formulár neslúži ako objednávka.

Ďakujeme za záujem, Vašu požiadavku vybavíme v krátkom čase.