Dopredaj

Štatistické riadenie kvality

Dočasne nedostupné
Zobraziť dostupnosť na predajniach

Ceny sú vrátane DPH


Typ publikácie
učebnica

Dátum vydania
1/2004

Počet strán
234

Typ produktu
Tlačená kniha

ISBN
80-89047-97-1

Autori podávajú nielen prehľad metód a nástrojov štatistického riadenia kvality, ale aj základy ich aplikácie vo výrobnej i nevýrobnej sfére, čo vhodne ilustrujú riešenými príkladmi. Značná časť publikácie je venovaná štatistickej regulácii procesu (rozličné typy regulačných diagramov a iné techniky regulácie). Predmetom ďalších kapitol sú možnosti analýzy spôsobilosti procesu, metódy štatistickej prebierky porovnávaním a meraním, ako aj viaceré procedúry štatistickej prebierky (využitie preberacích plánov so zúženým tolerančným poľom, reťazová výberová kontrola pre plynulú výrobu, zriedkavá výberová kontrola), uvádzajú sa aj možnosti zohľadnenia chýb v kontrolných procedúrach. Osobitný záujem vyvoláva prehľad princípov a metód navrhovania experimentov a možností ich využitia v riadení kvality, ako aj pomerne obsiahla analýza Taguchiho prínosu pre riadenie kvality.

Publikácia je určená najmä pre študentov ekonomických a technický disciplín so zameraním na aplikácie štatistických metód v hospodárskej a inžinierskej praxi, ale aj pre manažérov na všetkých úrovniach riadenia, zaujímajúcich sa o exaktné metódy riadenia kvality.

Súvisiace produkty

Žiadne súvisiace produkty

Napíšte nám

Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Pre bližšie informácie o spracovaní osobných údajov pozrite stránku Informáciami o spracovaní osobných údajov.

* Všetky položky formulára sú povinné. Formulár neslúži ako objednávka.

Ďakujeme za záujem, Vašu požiadavku vybavíme v krátkom čase.