Motivácia v edukačnom procese

Vypredané
  • Dostupné v sieti Martinus
  • Dostupné v sieti Panta Rhei
V predaji
Obsah publikácie je dostupný výhradne prostredníctvom online knižnice Smarteca. Čo je Smarteca?
Vypredané
Obsah publikácie je dostupný výhradne prostredníctvom online knižnice Smarteca. Čo je Smarteca?
Zobraziť dostupnosť na predajniach

Ceny sú vrátane DPH

Na stiahnutie


Vydavateľ

Typ publikácie
monografia

Dátum vydania
12/2019

Väzba
mäkká

Počet strán
104

Rozmery
A5 (148x210mm)

Typ produktu
Tlačená kniha

Typ produktu
E-kniha

Typ produktu
Tlačená kniha

ISBN
978-80-571-0150-5

ISBN
978-80-571-0151-2

Motivácia je súborom pohnútok, ktoré vyvolávajú aktivitu organizmu a určujú jej zameranie. Je to vnútorná hnacia sila, ktorá ženie k uspokojeniu nenaplnených potrieb. Hovorí sa, že dobrá motivácia je zárukou úspechu a vo vzťahu k edukácii, že „dobrá motivácia je polovica úspechu práce učiteľa a učenia sa žiaka". Učitelia pracujú v rôznych školách, v triedach s rozličným počtom žiakov, so žiakmi s rôznym vzťahom k učeniu, s rôznymi osobnostnými danosťami či z rozličného rodinného prostredia. To všetko si vyžaduje odborný pedagogický, ale aj psychologický prístup k žiakom. Kvalitné vzdelávanie je tak v mnohom podmienené aj dobre cielenou motivačnou činnosťou učiteľov, ktorá významne vplýva na efektívnosť edukačného procesu.

Skúsený a úspešný autor prof. PhDr. Erich Petlák, CSc., v publikácii prezentuje súčasné poznanie a prístupy k motivácii a edukácii, druhy motivácie a motivačné teórie a poukazuje najmä na problémové aspekty motivácie učiteľov i žiakov.
Publikácia je určená pedagogickým zamestnancom a odborným zamestnancom škôl a školských zariadení, manažmentu školy, zriaďovateľom škôl a školských zariadení a v neposlednom rade aj študentom pripravujúcim sa na učiteľské povolanie.